Ingolstadt

Ingolstadt, univerzitní město a nákupní centrum na Dunaji, se může pochlubit nádhernou směsicí tradice a historie. Zároveň je moderní, městské a pulzující a návštěvníky okouzlí Audi Forum, světem automobilových objevů, který není určen jen pro milovníky benzínu.

Vítejte v Ingoldstadtu

Vzhledu města Ingoldstadt dominují pečlivě zrestaurované štítové kupecké domy, nádherné městské brány, impozantní věže a působivá pevnost. Restaurace, umění, muzea, divadlo a různé akce vdechují městu život. Mezi další oblíbená místa patří Audi Forum Ingolstadt a exkluzivní outletové nákupní centrum Ingolstadt Village. Stejně jako malebné Staré město, do kterého se nejlépe dostanete skrze nádhernou bránu Kreuztor, nejkrásnější ze zbývajících městských bran, nejznámější památku Ingolstadtu a nádherný příklad středověké architektury.

Ingolstadt

Za branou na návštěvníky čekají nádherné památky, jako je Nový palác, kostel Asam, budova Staré anatomie a Stará radnice. Vedle ní stojí nejstarší farní kostel ve městě, kostel svatého Mořice. Na jeho severní straně se tyčí románská kostelní věž, zatímco na jihu stojí štíhlá gotická věž Pfeifturm, která dříve sloužila jako městská strážní věž. Na vrchol této věže vede 200 schodů, z nichž se naskýtá vynikající panoramatický výhled na město a impozantní pozdně gotický minsterium, největší halový kostel v jižním Německu. Atmosféru Ingolstadtu dodnes utváří historie, milé tradice a romantická atmosféra, která vás zaručeně vtáhne.

Historie Ingoldstadtu

Poprvé je zmiňován v roce 806 jako korunní statek, villa Ingoldestat, v roce 1250 byl prohlášen za městečko a v roce 1392 se stal vévodským sídlem. V roce 1447 přešlo vévodství Bavorsko-Ingolstadt na bavorsko-landštejnskou linii a v roce 1503 na bavorsko-mnichovskou linii Wittelsbachů. Mnichovská univerzita, která měla velký význam v německém humanistickém hnutí a v protireformaci, byla založena v Ingolstadtu v roce 1472, ale v roce 1800 byla přenesena do Landshutu a v roce 1826 do Mnichova. V 19. století byl Ingolstadt posádkovým a pevnostním městem, za druhé světové války byl značně poškozen. Po válce bylo město obnoveno a rychle se rozrůstalo.

Ingolstadt

Co podniknout ve městě

Prohlídka s průvodcem v Pfeiturmu

„Pfeifturm“ znamená v překladu „Píšťalová věž“ a během komentované prohlídky se dozvíte, proč budova dostala toto jméno. Každou neděli dopoledne od března do října můžete vystoupat po 210 schodech věže, a poté si vychutnat úchvatný výhled na Ingolstadt a okolí. Každou druhou sobotu dopoledne mezi 11.30 a 12.00 hodinou vystupuje na věži dechový soubor Ingolstädter Pfeifturmbläser. Tato tradice pochází z 15. století a byla obnovena v roce 1972.

Prohlídky opevnění s průvodcem

Ingolstadt se může pochlubit jedním z nejzachovalejších opevnění v Německu. První hradby byly postaveny ve 13. století a velké části z nich stojí dodnes. Během našich prohlídek opevnění s průvodcem uvidíte nejzajímavější stavby a budovy zblízka a dozvíte se o vzrušujícím pozadí historického opevnění města. Sestupte do podzemních chodeb Rechberské fronty, projděte se po našich historických městských hradbách a obdivujte unikátní opevnění na předmostí Reduit Tilly v Klenzeparku.

Kreuztor

Nejkrásnější ze všech dochovaných městských bran, Kreuztor neboli Křížová brána, vede ze západu do Starého města. Čtyři malé nárožní věže a střídmě použité vápencové ozdoby zkrášlují červenou cihlovou branskou věž z konce 14. století, romantického svědka středověké architektury. Kreuztor, kdysi součást druhého mohutného hradebního prstence, je dnes považován za znak Ingolstadtu.

Františkánská bazilika

Gotická františkánská bazilika, kostel úctyhodných rozměrů zasvěcený žebravému řádu bratří, ukrývá také jedinečnou sbírku historických pokladů. Devadesát hrobek guvernérů, profesorů, důstojníků a dalších vysoce postavených obyvatel je svědectvím o období let 1472 až 1800. Cenné a neobyčejně zachovalé pamětní desky zdobí stěny, sloupy a boční kaple jinak poněkud prosté františkánské baziliky. Pamětní desky vysoké umělecké kvality dokumentují životy a díla vážených obyvatel Ingolstadtu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno