Aldi Německo

Značka Aldi je často nazývána německým diskontním impériem. Aldi byly prvními prodejnami, jejichž filozofie nízkých cen spočívala v omezení vedlejších nákladů na prodej. Diskontní prodej je takový, kdy si zákazníci vybírají zboží přímo z obalů dodavatele. Diskontní řetězec Aldi má v současné době v Německu asi 4300 prodejen.

Diskontní prodej: Historický počin

S myšlenkou prodeje zboží bez jeho vykládání do regálů přišli v na počátku 50. let 20. století Theo a Karl Albrechtovi.Tím, že při takovém způsobu prodeje odpadla část

Aldi Süd a Aldi Nord

nákladů na zařízení prodejen a další výdaje na mzdy zaměstnanců, kteří zboží vybalují, označují a rovnají regálů, mohl obchod nabídnout nižší ceny než měla konkurence v klasických samoobsluhách. Někdy se říká, že se tímto počinem zapsali Theo a Karl Albrechtovi do německé historie podnikání.

Maximální kvalita
za minimální cenu

Kromě snížení provozních nákladů a prodeje přímo z kartonu nebo i z palety, se prodejny Aldi řídí principem nabízet v daném segmentu jen jedna značka výrobku – v maximální kvalitě, za minimální cenu. Dalším principem je zaměření na rychloobrátkové zboží.

Co lze v Aldi koupit

V diskontech Aldi v Němcku lze koupit především:

 • potraviny,
 • nápoje,
 • cukrovinky,
 • toaletní potřeby,
 • hygienické a úklidové prostředky,
 • základní potřeby pro domácnost.
 • Dále lze koupit omezenější sortiment oblečení,
 • obuv,
 • hračky,
 • elektroniku,
 • dárkové předměty
 • a některé pomůcky či nástroje pro domácí práce, zahradu a dílnu.

Aldi má i svou cestovní kancelář.

Akční letáky Aldi

Podle filozofie jedné ale kvalitní vlastní značky je možno koupit levně výrobky. Pro zvýšení zájmu zákazníků jsou vyhlašovány týdenní slevy na vybrané druhy zboží, kterého lze koupit jen limitované množství. O cenových nabídkách a slevách pro týden informuje společnost Aldi v Německu své zákazníky prostřednictvím letáků.

Aldi má své webové stránky (Aldi Süd a Aldi Nord) , na kterých je možnost zjistit aktuální slevy a nabídky, ale také si na nich „počíst“ jako ve společenském magazínu.

Otevírací doba Aldi

Od pondělí do soboty jsou diskonty Aldi obvykle otevřeny od osmi ráno do 20 hodin večer. Na webu Aldi je možno zadat zájmovou lokalitu v Německu a systém vyhledá všechny prodejny Aldi i s případnou jinou otevírací dobou. V neděli a o svátcích jsou diskonty Aldi zavřeny (podle zákona).

Aldi, to je Albrecht diskont

Značka Aldi se na trhu vyskytuje od roku 1962, kdy v Dortmundu v Severním Porýní-Vestfálsku otevřeli první Aldi diskont (značka Aldi je zkratkou Albrecht|diskont). V té době měli bratři Albrechtové už na tři sta obchodů, které ale ještě nebyly pravými diskonty, jen je provozovali při nízkých nákladech. Bratři Albrechtové si podnik už v roce 1961 rozdělili na severní část Aldi Nord, kterou řídil Theo, a ziskovější Aldi Süd pod vedením Karla. Ačkoliv byli někdy trochu vysmíváni pro nevzhlednost obchodů a přílišnou šetrnost, stali se nejbohatšími Němci současné doby. Theo Albrecht zemřel v roce 2010 ve věku 88 let. Karl Albrecht zemřel v roce 2014 v Essenu. Podle amerického časopisu Forbes byl v roce 2014 Karl mezi světovými miliardáři na 23. místě se jměním 25,9 miliardy dolarů, to je 526 miliard korun.

Logo: Aldi Süd a Aldi Nord (pl)

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno