Flensburg

Flensburg, který se nachází na samém severu německého Šlesvicka-Holštýnska, je staré přístavní město, které je každoročně oblíbenou destinací mnoha turistů.

Flensburg

Námořní muzeum

V Námořním muzeu se dozvíte vše o přístavu a domech obchodníků, rejdařích a obchodnících, loděnicích a lodích, provazech a takeláži, strojích a motorech, strojnících a kapitánech a jejich každodenním životě na moři. Celkem sedm výstav a speciální výstava s ukázkami, které si můžete vyzkoušet, osahat, podívat se, poslechnout a nechat se ohromit, činí z návštěvy muzea vzrušující cestu za poznáním pro malé i velké.

Museumsberg

Museumsberg je jedním z největších muzeí ve Šlesvicku-Holštýnsku. Muzeum se od svého založení v roce 1876 věnuje umění a kulturní historii bývalého vévodství Schleswig, jehož severní polovina patří od roku 1920 Dánsku. Stálá expozice v Domě Heinricha Sauermanna ukazuje dějiny umění a kultury od středověku do 19. století. Unikátní jsou původní selské dojírny a sbírka historického nábytku, která je s více než 900 kusy jednou z nejrozsáhlejších svého druhu v Německu.

Sousední Hans-Christiansen-Haus ukazuje umění Šlesvicka-Holštýnska od 19. do 21. století. Středem zájmu je oddělení secese s významnými díly umělce Hanse Christiansena, expresionistické umění s díly Ericha Heckela, Ernsta Barlacha a Emila Noldea a současné umění ze severu. Stálou kolekci doplňují speciální výstavy s proměnlivou tématikou.

Muzeum přírodních věd

Přírodu severního Šlesvicka-Holštýnska představuje vzrušující výstava o biotopech fjordů, vodních ploch a vřesovišť, a také měst a lesů. S pomocí místních zvířat, rostlin i ekologických a historických souvislostí se návštěvníci dozvídají vše o původu a zvláštnostech krajiny Šlesvicka-Holštýnska. Součástí Přírodovědného muzea je také Středisko ekologické výchovy a Dům doby ledové se širokou nabídkou programů.

Potápěčské muzeum

Potápěčské muzeum ve Flensburgu našlo nové kotviště nedaleko krásného baltského letoviska Strand s molem. Je to jediné veřejné muzeum tohoto druhu v Německu. Objevíte zde nejen zajímavé exponáty z profesionálního i rekreačního potápění, ale také nahlédnete do vývoje potápěčské historie.

Rote Straße

Rote Straße byla vždy oblíbeným místem setkávání v jižní části starého města Flensburgu. Jako součást slavné Volské stezky z Dánska do Altony se zde lidé setkávali, aby obchodovali a povídali si. Skladovalo se zde zboží a v hostincích se připíjelo na úspěšný obchod a vyprávěly se nejnovější drby.

Malebná obchodní ulice je proslulá svými malými samostatnými obchůdky. Najdete zde nezaměnitelnou směsici obchodů na malém prostoru, která nemá ve Flensburgu obdoby. Je tady dámská móda, bytové doplňky a design ze Skandinávie i celého světa, vlna, brýle, umění, šperky a mnoho příjemných restaurací, které v létě nabízejí nádherné venkovní posezení. Můžete zde sledovat výrobu čokolády a mýdel, nahlédnout přes rameno pražiči kávy, obdivovat výrobky ze slavné německé stříbrné manufaktury a zažít a ochutnat rumovou historii v Muzeu rumu. V létě tady všude kvetou růže.

Nordertor

Nordertor je nejoblíbenější památkou Flensburgu. Historická severní brána se nachází na konci ulice Norderstraße ve Starém městě a bývala součástí městských hradeb. Dvoupatrová stavba byla postavena v roce 1595 a až do roku 1795 označovala severní hranici města. Nad stupňovitým štítem se nachází erb města Flensburgu a dánský královský erb krále Kristiána IV. Historické prostory uvnitř brány jsou dnes často využívány k výstavám děl německých a skandinávských umělců. Hned za branou začíná čtvrť Nové město. V dávných dobách zde končilo předměstí Ramsharde. V roce 1990 byla brána renovována.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno