Domů Německá města Bad Kötzting

Bad Kötzting

Město Bad Kötzting najdeme v německém Bavorsku, v okrese Cham. Nachází se na okraji Bavorského lesa a hostům nabízí spoustu zajímavých zážitků. Především návštěvu místního aquaparku.  

V tomto německém městě můžete navštívit velkolepý aquapark Aquacur. Co v něm můžete najít?

Bad Kötzting

Koupání, zábava a relaxace

Sportovní a zážitkový bazén s 25 m dlouhým sportovním bazénem, ​​malým dětským bazénem s pirátskou lodí, zábavným bazénem se skluzavkou, bazénem s teplou vodou a 100 m skluzavkou X-TUBE, si můžete užít v místním aquaparku. Thermarium s pohybovým bazénem, ​​lehátkovým bazénem, ​​sedacím bazénem, ​​teplým bazénem, ​​bazénem se studenou vodou, Kneippovým šlapacím bazénkem, solankovým bazénem, který najdete venku, kamennou vanou a koupelí nohou, si užijí milovníci relaxace a odpočinku. V létě vás přivítá venkovní bazén s vlnobitím s výstupem na pláž, vodní hřib, venkovní dětský bazén, pískové hřiště, velká louka k opalování a plážový volejbal.

Sauna a lázně

Užijte si saunový svět s vital saunou, parní saunou, finskou saunou, bylinkovou saunou, srubovou saunou, křišťálovou saunou, slanou parní lázní, vířivkou, ochlazovacím bazénem, ​​koupelemi nohou, ledovou fontánou, saunovou zahradou, relaxačními místnostmi a také krbem. Zažijete zcela novou filozofii pohody, relaxace a snění v krásné a pohodové atmosféře. Odpočinete si od každodenního života a ponoříte se do okouzlujícího světa vůní, olejů, klidu a masáží.

Fitness a péče o tělo

V integrované fitness části můžete na cca 800 m² trénovat vaše tělo pro vaši vytrvalost nebo redukci hmotnosti. Posilujte svaly, záda, zkuste aerobik, spinning, jógu nebo thai-či. Místní rehabilitace vám pomohou odstranit bolesti a problémy prvotřídními terapeutickými procedurami, spoluprací s fyzioterapeutem, ergoterapeutem a logopedem.

Dětské léčebné centrum

V dětském terapeutickém centru se léčí všechny problémy týkající se koncentrace, paměti, vývojového opoždění či potíží ve školce a škole.

Odpočinek

Splňte si svá přání místními kosmetickými a wellness procedurami. Při pobytu si užijete také čtyři luxusně řešené gastronomické prostory a několik slunečních teras. Je tady velký výběr jídel a nápojů za opravdu příznivé ceny.

Muzea, galerie a sbírky

Muzea v okrese Cham spolupracují s institucemi v České republice již téměř 20 let. Od roku 1990 probíhá výměna výstav s muzeem v Klatovech. Projekt, který byl zahájen v polovině roku 2008, má tuto přeshraniční spolupráci trvale rozšiřovat prostřednictvím předávání znalostí a odborné výměny informací v muzejní práci a vytvořit síť muzeí, z níž mohou těžit odborníci i návštěvníci muzeí.

Muzeum svatodušní jízdy

Historie svatodušních jízd sahá až do roku 1412. V Bad Kötztingu jde o jednu z největších jízd v Evropě. V místním kostele, se nachází pozdně středověký opevněný komplex se hřbitovem, kostelem a zámkem, malým muzeem s historickými předměty a bohatou sbírkou materiálů, s téměř 600letou historií svatodušní jízdy. Vlajka z konce 18. století je odkazem svatodušní jízdy, které se každoročně účastní kolem 800 jezdců. V muzeu si můžete prohlédnout cenné ctnostné věnce, ozdoby na koně, kostýmy jezdců a skvostné šaty svatodušní nevěsty z 19. století i fotografie ukazují historický i současný význam zvyku.

Výstava fascinující vesmír

Výstava se nachází ve dvou patrech a zavede návštěvníka na cestu vesmírem. Velkoformátové obrazy, filmy a exponáty zprostředkovávají symbiózu fascinující vědy a přírodních krás. Návštěvníci začínají svou cestu miliardy světelných let od Země zrozením, životem a smrtí hvězd a pozorují 100 miliard galaxií na jednom z největších panoramatických snímků. Když se blíží k naší sluneční soustavě, podívají se zpět na naši Mléčnou dráhu.

Jakmile jsou ve sluneční soustavě, pomyslně chodí z planety na planetu, šplhají po horách na Venuši nebo sledují stopy rychlých písečných bouří na Marsu o rychlosti 650 km/h. Prostřednictvím vlastních experimentů poznávají různé gravitační síly planet.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno