Tropical Islands

V obrovské hale, která měla původně sloužit k montáži vzducholodí, byla zřízena asi nejabsurdnější atrakce na území bývalého socialistického Německa, vodní relaxační komplex Tropical Islands. Nachází se asi šedesát kilometrů jihovýchodně od Berlína poblíž obce Brand. Tropical Islands si velmi Němci, ale právě tak turisté z Čech. Na saských „tropických ostrovech“ lze strávit i několik dní, aniž by se návštěvník nudil.

Tropické ostrovy v hale na vzducholodě

Návštěvu relaxačního centra vodní zábavy Tropical Islands lze zvolit jako hlavní cíl návštěvy Německa. Často se ale spojuje s poznáním saských Drážďan a hlavního města

Tropical Islands, saské "tropické ostrovy"

Berlína, na jejichž ose se Tropical Islands nacházejí. Nejpohodlnější je cestování osobním autem, ale poměrně snadno se tam můžeme dostat i regionálním vlakem do stanice Brand. U každého spoje čeká speciální autobus, který k relaxačnímu komplexu Tropical Islands zdarma převáží.

Gigant mezi lesy

O gigantickém koupališti, které v bývalé socialistické montážní hale na vzducholodě zřídila malajská firma, se už asi řeklo a napsalo všechno. Ovšem až když se z lesa vyloupne obrovská kupole, až návštěvník vstoupí dovnitř a všechno vidí na vlastní oči, pak asi uzná, že jeho představivost byla chabá. Hala se zevnitř jeví ještě větší než z venku.

Tropical Islands: Svět sám pro sebe

Pod technicistní konstrukcí klenby se nachází podivný mikrosvět. Návštěvník se musí nejprve pořádně „rozdýchat“. Nejsou to jen rozměry budovy, co musí „vstřebat“. V obrovské hale je všechno tak umělé, že maně vzpomene na českého Járu Cimrmana a jeho „moře“ v pražské ulici. Ale když k tomu přistoupí právě z toho mírně úsměvného úhlu, posléze tomu přijde na chuť a začne se bavit všemi těmi „tropickými vychytávkami“, kterými jsou Tropical Islands velkoryse přeplněny.

Falešné slunce, praví bažanti

Moře tvoří rozsáhlá ledvinovitá nerezová vana (po dně bezpečnostně bombírovaná).  Kulisa nekonečných dálek, která „moře“ ohraničuje, vypadá jako obří bilboard s obláčky. Navečer hodí personál na kulisu červený šajn – zapadá slunko. A vděčné publikum vzdychne „Schön,“ a ještě zatleská.

Je obvyklé v komplexu přenocovat. Jen tak – ve spacáku, na karimatce (i když je možno i pronajmout si stan či lůžko v tropické chýši). Kolem čtvrté ráno se ozve ptačí zpěv. Není však z reproduktorů, jak si už návštěvník představuje (po všem tom umělém). Zpívají opravdoví ptáci, čirikají skuteční bažanti… V jakoby tropické houštině, kde se nepozná, co je plátěná a co pravá kytka, skutečně žije jakési zoologické společenstvo.

Jedno vstupné na všechny dny

Při vstupu do komplexu Tropical Islands dostane návštěvník magnetický náramek. Čipová karta v něm zaznamenává  služby nad rámec vstupného. K nim se připočítávají i strávené noci. Další vstupné se neplatí, i kdyby tam návštěvník zůstal jak dlouho chce.

Tropical Islands mají dvě části:

  1. Tropický svět
  2. Spa, wellness krajinu

Tropický svět je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi – koupání, plavání, atrakce, plážové sporty, restaurace, divadlo, zábava… Wellness část ocení dospělí. Jedna sauna vedle druhé, vířivky, dospávárny, prohřívárny, solná jeskyně, parní lázeň. Příjemná vůně, jemná neidentifikovatelná hudba, ticho, klid.

Lze si koupit vstupenky do jedné nebo do druhé části, a nebo kombinovanou vstupenku. Je velmi výhodná, ovšem spíše pro dospělé. Brát děti do wellnness části není příliš vhodné – relaxující dospělí chtějí kolem sebe klid. A krom toho se do všech saun a bazénu v této části vstupuje bez plavek a české děti na nahotu dospělých a starších lidí nejsou zvyklé. Proto jim postačí vstupenka do Tropického světa. Je tam pro ně tolik zábavy, že se dospělí mohou vystřídat v jejich hlídání a sami si užít vymožeností spa a wellness.

  • Náš tip: Před zamýšlenou návštěvou je vhodné prohlédnout si oficiální webové stránky Tropical Island a seznámit se s aktuálním ceníkem služeb (a třeba i nocování). Ceny se rok od roku mohou měnit.

Seznam německých akvaparků naleznete ZDE.

Foto: Tropical Islands, saské „tropické ostrovy“. (jez)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno