Bad Reichenhall

Bad Reichenhall nejlépe poznáte během pěší prohlídky elegantního lázeňského městečka s léčebnými zařízeními, inhalací solanky pod širým nebem, četnými kašnami a středověkými prvky této historické solné osady.

O městě

Kdo si někdy chtěl vyzkoušet koupel ve slaném prameni, měl by se vydat do lázeňského města Bad Reichenhall v Horním Bavorsku v německých Alpách. Toto město je naprosto úžasné, protože je ze všech stran obklopeno vysokými horami, což z něj činí ideální místo pro relaxaci.

Vzhledem k obrovskému množství soli bylo v minulosti důležité a má dlouhou a zajímavou historii. Již od roku 450 př. n. l. zde lidé využívali tuto sůl ve svůj prospěch. Chcete-li se o tom místě dozvědět více, projděte si Heimatmuseum. Toto muzeum se nachází v bývalé pšeničné stodole, která byla postavena na počátku 16. století.

Pokud chcete proniknout hlouběji do historie soli, pak se vydejte přímo ke zdroji a to do Muzea soli. Navštívit můžete dokonce i Solnou kapli, která připomíná požár města v 19. století. Díky mnoha významným stavbám z 19. století byste mohli strávit celé dny procházením této oblasti. Za návštěvu stojí například Alte Saline a Stará radnice. Stará radnice je zajímavá nejen díky malbám na stěnách.

Bad Reichenhall

Bad Reichenhall po druhé světové válce

Pro Židy, kteří přežili holocaust, přinesl konec druhé světové války nové výzvy. Mnozí se nemohli nebo nechtěli vrátit do své bývalé vlasti a možnosti legálního přistěhovalectví byly omezené. Navzdory těmto obtížím se tito přeživší Židé snažili znovu vybudovat své zničené životy vytvořením prosperujících komunit v táborech pro vysídlené osoby v Německu, Rakousku a Itálii. Během bezprecedentního šestiletého období mezi lety 1945 a 1951 se v táborech, jako je Bad Reichenhall, znovu zrodil život evropských Židů.

V roce 1999 získalo město Bad Reichenhall čestné ocenění Alpské město roku. Od té doby upoutalo pozornost mnoha turistů skvělými možnostmi pro pěší turistiku a toulky. Město využívá svých nejlepších předností a umisťuje další značení pro pěší turisty, aby se mohli orientovat na stezkách.

Bad Reichenhall

Co v Bad Reichenhall podniknout?

Zimní procházka v okolí Bayerisch Gmain

Od informační tabule turistického centra Bayerisch Gmain se vydejte po stezce vpravo podél silnice Bahnstrasse k první informační stanici, která popisuje vegetaci regionu. Poté pokračujete k druhé stanici, která vysvětluje místní historii. Kousek před informačním kruhem začíná stezka stoupat. Po stezce směrem na východ dojdete ke třetí stanici věnované geologii, která je nejvyšším bodem procházky. Na cestě můžete obdivovat vodopády Weissbach a železniční viadukt.

Lanovka Predigtstuhl

Lanovka Predigtstuhlbahn v Bad Reichenhallu je nejstarší původně dochovanou lanovkou na světě. Od roku 1928 je považována za vzor ideální lanovky a ztělesnění elegance v konstrukci lanových drah. Oprávněně je Predigtstuhlbahn chráněnou památkou. Monumentální podpěry vysoké 32 metrů, tyčící se vysoko do nebe, stejně jako horní stanice majestátně trůnící na vrcholu, jsou výrazem životního postoje 20. let 20. století.

Filharmonický orchestr

Bad Reichenhall patří díky svému slavnému orchestru k hudebním lídrům jižního Bavorska, což je jako soused Salcburku velký úspěch. Atmosféra hudebního festivalu zde panuje po celý rok. V roce 1868 zde Josef Gungl sestavil první lázeňský orchestr, který se dodnes těší velké slávě. Od roku 1948 nese orchestr hrdě titul „filharmonie“.

Königssee

Na rozdíl od většiny vodních ploch nevede kolem jezera žádná cesta: od břehů jezera se téměř kolmo zvedají strmé skály Berchtesgadenských Alp. Königssee je nejznámější horské jezero v Bavorsku a dosahuje hloubky až 192 m. Z lodi můžete obdivovat působivé alpské okolí a slyšet ozvěnu hry lodníka na trubku.

Königssee

Kehlsteinhaus v Berchtesgadenu

Takzvané „Orlí hnízdo“ se tyčí vysoko nad zemí Berchtesgadener Land a nabízí úchvatný výhled na Berchtesgadenské Alpy a Salcbursko. Už cesta autobusem k tomuto orlímu hnízdu je sama o sobě nezapomenutelným zážitkem. Historii stavby a využití budovy najdete vystavenou na sluneční terase nebo při prohlídce s průvodcem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno