Bayreuth

Město Bayreuth se pyšní bohatou kulturní minulostí. Návštěvníci se zde mohou těšit na úchvatné zámky, historické parky, festivalové divadlo a četná muzea. Krom toho se zde také pořádají Bayreuthské slavnosti věnované hudbě Richarda Wagnera.

Bayreuth

O městě Bayreuth

Bayreuth je jedním z nejkrásnějších měst Bavorska. Hosté mohou relaxovat v rekreačních zařízeních, jako je například oáza dobré nálady Lohengrin Therme v bezprostřední blízkosti Ermitáže, další bazény ve městě nebo v okolní přírodě.

Bayreuth je vstupní branou do pohoří Fichtelgebirge a romantického Franckého Švýcarska, kam se snadno a rychle dostanete autem po dálnicích A9 a A70. Nejlepší mezinárodní spojení zajišťují různé letecké společnosti létající na norimberské letiště. Německá železnice spojuje Bayreuth s Norimberkem na trati Sasko-Francie-Magistrale v hodinových intervalech. Město má také efektivní regionální letiště.

Bayreuth

Historie města Bayreuth

Město Bayreuth vzniklo ve středověku, kdy se v jeho centru konal typický bavorský pouliční trh. V rané historii byl Bayreuth jen malou vesnicí v Hohenzollernské říši a trpěl mnoha pohromami a válkami. Město bylo zcela zničeno během husitských válek v roce 1430, trpělo velkými epidemiemi až do roku 1602 a velké škody mu způsobily požáry v letech 1605 a 1621. V roce 1603 sem přenesl své sídlo markrabě Christian z Kulmbachu a po třicetileté válce se město začalo rozvíjet jako významnější město s výraznější barokní architekturou. Když se markrabě Fridrich oženil s Wilhelminou, sestrou pruského krále Fridricha II., začal Bayreuth získávat svou současnou podobu.

Markraběnka pověřila slavné italské architekty, aby navrhli budovu markraběcí opery, která byla po více než sto let největší v Německu. Dodnes stojí jako jeden z nejzdobnějších barokních operních domů na světě. Kromě toho Wilhelmine rozšířila markraběcí letní sídlo a zahrady a nechala postavit architektonicky působivý Nový palác.

Za vlády Friedricha a Wilhelminy v Bayreuthu vzkvétalo umění. Velkolepý operní dům dokonce přilákal v roce 1872 do Bayreuthu Richarda Wagnera, který zde působil až do své smrti o 11 let později. Od té doby je město s Richardem Wagnerem neodmyslitelně spjato. V posledním půlstoletí se Bayreuth obnovil, pokračoval v pořádání Festivalu Richarda Wagnera a nenápadně se rozrostl, především kolem univerzity, která byla založena v roce 1975.

Co ve městě podniknout

Navštivte Maiselův svět pivních dobrodružství

Toto muzeum, kdysi nejrozsáhlejší muzeum piva na světě, by se dnes dalo stěží nazývat muzeum, a proto má agresivní název „BEER ADVENTURE WORLD“. Můžete tu obdivovat obří místnosti plné nádherných vitrín s pivními sklenicemi, galerie plné historických pivních cedulí a plakátů ode zdi ke zdi a samozřejmě zakončit návštěvu v Liebesbier, hotelové restauraci, která nabízí vynikající jídlo a štědré pivní vzorky.

Navštivte Eremitage Bayreuth

Na okraji Bayreuthu se nachází překrásný barokní komplex plný zdobených budov, bohatých zahrad, elegantních fontán a chladných jeskyní. Právě tento komplex kdysi dostala Wilhelmine ke svým narozeninám a hned se pustila do jeho „vylepšování“. Dnes je bayreuthský Eremitážní palác historickým pohádkovým prostředím, kde je co obdivovat, zejména neuvěřitelný Sluneční chrám, který je doslova posetý blyštivými detaily.

Markraběcí opera

Tento barokní operní dům postavený v letech 1744 až 1748, je možná jednou z nejvýraznějších památek Bayreuthu. Působivé divadlo, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z mála dochovaných divadel z tohoto období v Evropě, ale také jedním z nejlepších příkladů a svědectvím architektonických znalostí poloviny 18. století.

Muzeum Richarda Wagnera

Muzeum Richarda Wagnera se skládá ze tří budov, kde se nachází několik stálých expozic věnovaných životu, dílu a vlivu Richarda Wagnera, ale také speciální výstavní prostor, kde se díky výzkumnému centru Nadace Richarda Wagnera dostanete k dalším informacím. Zde se návštěvníci dozvědí o všem, co s velkým skladatelem souvisí. Prostor disponuje veškerou infrastrukturou od zpráv, dokumentů, obchodu, kina až po kavárnu, aby potěšil a přivítal všechny své zvídavé návštěvníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno