Kassel

Město Kassel najdeme v německém Hesensku. První zmínka o městě je z roku 913, kdy byl Kassel zmíněn jako ohrazené místo. Kassel ukrývá spoustu pamětihodností a historických míst, které stojí za návštěvu.

Kassel

Horský park Wilhelmshöhe

Krajinná zahrada na svahu Habichtswaldu je největším horským parkem v Evropě a rozkládá se na celkové ploše 560 hektarů. Od roku 2013 je park s historickými fontánami na seznamu světového dědictví UNESCO.

Barokní areál byl postaven na počátku 18. století. Karl von Hessen‐Kassel nechal v letech 1700 až 1717 postavit 250 metrů dlouhý kaskádový systém s osmiúhelníkem. Nad osmibokou základnou se tyčí strmá pyramida, kterou korunuje 8,30 metru vysoká socha Herkula. Jednou z hlavních atrakcí parku jsou fontány. Velké vodní dílo bylo výjimečným architektonickým a inženýrským počinem své doby a ve své původní funkci se dochovalo dodnes. Každoročně, od května do října, přicestují do horského parku tisíce nadšených návštěvníků.

Löwenburg

Löwenburg je palác postavený roku 1793 v kasselském Wilhelmshöhe. Zámek byl vybudovaný jako umělá hradní zřícenina. Sloužil svému staviteli Wilhelmovi IX. von Hessen-Kassel jako soukromé útočiště a v roce 1821 se stal také jeho pohřebištěm. Z hlediska dějin umění je komplex považován za přelomový a je jednou z prvních významných novogotických staveb v Německu. Interiér tvoří čtyři knížecí obytné byty v barokním stylu. Ve zbrojnici se nachází četné historické zbraně a plátová zbroj z 16. a 17. století. Hradní kaple je vybavena četnými předměty ze středověkých kostelů ze severního Hesenska a má kryptu se sarkofágem kurfiřta pod kněžištěm. Velká část vybavení je z historické sbírky, která byla přivezena během války. Interiéry lze navštívit v rámci komentované prohlídky.

Löwenburg 

Fridericianum

Fridericianum je muzeum v Kasselu. Bylo ostaveno v roce 1779 a je jedním z nejstarších veřejných muzeí v Evropě. Samotná výstavní budova byla kompletně zrekonstruována v roce 1982. Od roku 1988 Fridericianum hostí putovní výstavy současného umění.

Herkulův pomník

Herkulův pomník je dominantou města. Nachází se v parku Wilhelmshöhe. Herkules je měděná socha zobrazující starověkého řeckého poloboha. Socha je umístěna na vrcholu pyramidy , která stojí na vrcholu oktagonu. Socha a další části pomníku byly postaveny v různých dobách. Dnes název Herkules označuje celý monument, včetně oktagonu a pyramidy. Památník je nejvyšším bodem v parku Wilhelmshöhe.

Karlsaue

Park Karlsaue je veřejný a vnitřní městský park o rozloze 1,50 km čtverečních. V roce 1785 byl přebudován na krajinnou zahradu a skládá se ze směsi viditelných barokních zahradních prvků a upravených přírodních oblastí. Karlsaue se nachází na západním břehu řeky Fulda, jihovýchodně od centra města Kassel, nedaleko centrálního náměstí Friedrichsplatz. Na jihozápadě hraničí Karlsaue se sportovními zařízeními, jako je Auestadion a kluziště.

Karlsaue

Kostel sv. Martina

Kostel sv. Martina je protestantský farní kostel v Kasselu. Je vybudován v gotickém slohu a jeho stavba byla započata ve 14. století. Dokončena byla o 100 let později. Protestantským kostelem se stal v roce 1524, kdy Filip I. konvertoval k protestantismu. Od 16. století do konce 18. století byl pohřebištěm hesenských představitelů.

Po druhé světové válce byl přestavěn podle mírně upraveného plánu. Jedná se o halový kostel se dvěma věžemi na západním konci. Jeho chór pochází z období gotiky.

Kostel starých bratří

Kostel starých bratří je nejstarší vrcholně gotickou památkou a druhou nejstarší, dodnes stojící církevní stavbou ve městě Kassel. Kostel starých bratří je vrcholně gotický, asymetrický, dvoulodní, křížově klenutý sálový kostel. Interiér je žebrově zaklenut na třech štíhlých osmibokých pilířích. Na dochovaných svornících je vyobrazena figurální plastika. Stavba je tvořena převážně jednoduchým suťovým zdivem z pískovce. Nosné architektonické části a ornamentální formy z tesaných pískovcových kvádrů jsou zdobeny ojedinělými kamenickými znaky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno