Zábavní parky v Německu

Německo je zemí, kde je o zábavu pro celou rodinu postaráno. Zábavní parky nabízejí vyžití pro všechny věkové skupiny. Před plánovanou návštěvou zábavního parku v Německu je třeba ve vlastním zájmu nejdříve navštívit jeho oficiální web a zjistit přesnou otevírací dobu, výši vstupného, slevy. Podmínky jsou v každém zábavním parku jiné. V Německu je víc než osmdesátka zábavních parků všeho druhu, proto nabízíme tipy pouze na zábavní parky, jež jsou ve spolkových zemích, které přímo sousedí s naší republikou.

Zábavní parky v Německu

Některé německé zábavní parky jsou zaměřeny na pouhou konzumní zábavu. Za jednotné vstupné si zde malí i velcí návštěvníci mohou užít velkých drah, vlaků, skluzavek, obřích houpaček, strašidelných hradů či pirátských cest. Jiné jsou doplněny zoologickými nebo botanickými zahradami. A v jiných zábavních parcích je sofistikovaný program, vedoucí k poznání. V Německu je více než osmdesát podniků určených pro zábavu celé rodiny.

Zábavní park Plohn (Sasko, Zwickau Chemnitz)

 • Zábavní park je situován v chráněné přírodní oblasti Plohnbachaue v Sasku. Milovníci zábavy zde najdou Ďáblův mlýn, Divokou horskou dráhu El Toro, půvabnou japonskou zahradu, Pohádkový les s pohádkovými postavičkami, dětskou železnici, vodní horskou dráhu, tradiční kolotoče.
  Děti do čtyř let mají vstup zdarma, děti do 12 let platí snížené vstupné. Po zaplacení vstupného je všechna zábava zdarma. Úplně volný vstup je pro ty, kdo mají ten den narozeniny a prokážou se platným průkazem nebo dokladem.
  Otevřeno je denně od desíti hodin do 17, v hlavní sezoně do 18 hodin.

Family Land, zábavní park Belantis  (Sasko, Lipsko)

 • Areál zábavního parku Belantis se bude líbit milovníkům zašlých časů. V okolí zámku Belantis mohou navštívit různé světy známé z dějin: hraběcí zemi, ostrov rytířů, údolí faraonů, indiánskou prérii, pobřeží objevitelů, pláž bohů. Každý svět nabízí mnoho další zábavy a atrakcí laděných vždy v duchu tématu.
  Děti menší než jeden metr mají vstup zdarma, je možno koupit si rodinnou vstupenku.
  Před plánovanou návštěvou je třeba navštívit webové stránky zábavního parku a zjistit otevírací dobu, která se v různých měsících liší.

Outdoorový park Geiselwind (Bavorsko, u Norimberka)

 • Geiselwind je největší zábavní park ve svobodném státu Bavorsko. Na ploše asi 400 tisíc metrů čtverečních najdou zábavu hlavně ti, kdo mají rádi zvýšený adrenalin v krvi, rádi překonávají vlastní strach a dokazují svou obratnost. Čeká na ně stovka příležitostí k překonání sebe sama. Mezi největší atrakce patří například volný pád z věže T-Rex (asi nejatraktivnější „adrenalinová vychytávka“) nebo horská lopingová dráha příznačně nazvaná Boomerang. Zábavní prvky a příležitosti zde najdou i docela malé děti, park je uzpůsoben pro celou rodinu.
  Volný vstup je pro děti do 110 centimetrů, ostatní děti mají vstupné snížené.
  Outdoorový park Geiselwind se nachází mezi Norimberkem a Würzburgem.

Churpfalzpark (Bavorsko, u Chamu)

 • Zábavní park, v kterém najdou zalíbení i maminky a dcerky, které „drsná chlapská“ outdoorová zábava neláká. Churpfalzpark se rozkládá v parku-zahradě plném květin. Květiny zde tvoří celý svět, který okouzlí příslušnice něžnější půlky lidského rodu. Aby to ale nikomu nepřišlo málo a každý návštěvník si přišel na své, je zde připraveno před padesát zábavních atrakcí, a to i pro velmi odvážné: autodrom, indiánská vesnice, vodopády, kolotoče, dračí rychlodráha, bungee jumping a mnoho dalších. Občerstvení je možno si dát třeba v restauraci Ponte Paradiso.
  Děti do 13 let mají v den svých narozenin vstup zdarma (doklad), zdravotně hendikepovaní mají snížené vstupné.
  Otevřeno je denně od devíti do 18 hodin (může se měnit, třeba ověřit).

Bayernpark (Bavorsko)

 • Bavorský zábavní park pobaví celou rodinu, nebudou se nudit malí ani dospělí. Mezi osmdesáti různými atrakcemi je možno  stále něco nového: pohádkové motivy pro nejmenší, dračí dráhy pro trochu větší děti, dobrodružství a adrenalin pro kluky a tatínky na raftu či na horské dráze.
  Přes prázdniny je Bayernpark otevřen denně, v jiných měsících je třeba podívat se nejprve na oficiální web zábavního parku.
  Děti do jednoho metru mohou do parku zdarma, větší děti mají snížené vstupné.
  Park patří k levnějším.

Playmobil Funpark (Bavorsko, u Norimberku)

 • Zábavní Funpark je postaven na myšlence „zatáhnout do hry“. Rozprostírá na ploše asi 90 tisíc metrů čtverečních a ti, kdo si chtějí a umějí hrát (na věku vůbec nezáleží) nebudou vědět, co dřív. Na co si zde mohou hrát: na piráty, výzkumníky, sedláky, hledače pokladů. Dobrodružství lze najít v lanových instalacích, westernovém městečku, v bagrovacím centru.
  Je třeba počítat s tím, že svrchní oblečení dostane co proto, takže čisté převlečení na cestu domů se bude hodit.
  Děti do tří let neplatí, ostatní děti mají vstupné snížené.
  Park patří k levnějším.

Velmi vyhledávané jsou také německé akvaparky (seznam ZDE) a německé termální lázně (seznam ZDE).

 

Ilustrační foto: sxc.hu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno