Phantasialand

V Phantasialandu, v Zemi fantazie, v zábavním parku, který najdeme v německém Brühlu, najdeme šest fascinujících tematických světů, kde je velká spousta atrakcí speciálního designu a také spousta požitků.

Phantasialand byl postaven v roce 1967 na bývalém povrchovém uhelném dole. Zábavní park byl tehdy malý. Zpočátku tady návštěvníci nacházeli loutkové divadlo, železnici a historický vláček. Neustálými inovacemi a velkými investicemi se Phantasialand neustále vyvíjí a přináší nové směry po celém světě. Aktuálně má šest důmyslně navržených tematických světů, což dělá z Phantasialandu jeden z nejsofistikovanějších zábavních parků na světě.

Phantasialand má několik divadel a míst, kde se pořádají akce. Zde se návštěvníkům nabízejí zábavná představení. Největší divadla jsou Zimní zahrada, Arena de Fiesta, divadlo Silverado a Playhouse, což je 4D kino. Na centrálním náměstí Kaiserplatz a na některých dalších místech se také pravidelně konají akce pod širým nebem. A jaké atrakce patří mezi ty nejoblíbenější?

Phantasialand

Taron a Raik

Horské dráhy Taron a Raik jsou zcela koordinovaný, intenzivní zážitek, který nemá na světě obdoby. Pokud nastoupíte na Taron, budete se řítit mezi kameny a domy a budete dvakrát vystřeleni nejintenzivnějším katapultem na světě. Má nesmírně složité uspořádání 58 železničních křižovatek. Je to přímo adrenalinový stroj.

Crazy Bats

Crazy Bats je bláznivý a zároveň virtuální zážitek. Tato horská dráha  je propojena s animovaným filmem. Na hosty čeká mise ve virtuální realitě se třemi mimořádnými protagonisty. Spolu s nimi se cestující vydají na pohodovou cestu v pravém slova smyslu přes trojrozměrné, virtuální prostředí v kino kvalitě, s nejnovější generací brýlí virtuální reality.

Chiapas

Chiapas je unikátní jízda na divoké vodě, která byla otevřena ve Phantasialandu v roce 2014. Obrovské rozměry gigantických skalních útvarů nelze v mexické tematické oblasti přehlédnout. Tato scéna je ve světě zábavních parků jedinečná. Dobrodružství trvá neuvěřitelných šest minut, během kterých mohou cestující zažít tři velkolepé jízdy na pěti různých úrovních jízdy. Kromě jízdy vpřed a vzad se cestující mohou těšit na 53stupňový skok, což z něj dělá nejprudší sjezd na světě, při jízdě na divoké vodě. Dobrodružství je zakončeno speciální hudbou, která poskytuje ten správný soundtrack pro tuto expedici.

Talocan

Na Talocanu visí nohy nebo hlavy cestujících nad členitými propastmi. Tato atrakce je zasazená do úžasných ruin aztéckého chrámu a nabízí extrémní zážitek. Díky jedinečným speciálním efektům, jako jsou světlice, vodní efekty, gejzíry a mlhavé břehy, je Talocan nezapomenutelným zážitkem pro každého. Ať už cestujícího nebo pouhého diváka.

Rookburghs

Rookburghs je svět průzkumníků a dobrodruhů, vzduchoplavců a svobodných duší. Je atmosférický, se zakouřenými komíny a zamlženými uličkami. Můžete se tady projet celkem čtyřmi vlaky, které směřují do nebe. Každý z nich pojme 20 cestujících. S délkou trasy téměř 1,3 km, je nejdelší létající dráhou na světě. Skryté podzemní části a temné jízdní sekvence dělají z letu jedinečné dobrodružství.

Černá mamba

Černá mamba se skrývá uprostřed tematického světa Deep in Africa. Někomu se zatají dech už jen při pohledu na ni. Není divu, protože žádná jiná horská dráha není taková. Ti nejstatečnější z nejodvážnějších se protočí smyčkami a nemilosrdnými zákrutami. Budou viset přes ty nejužší křivky a poloměry, jaké byly kdy pro horskou dráhu navrženy. To vše jen 50 cm od skalních stěn, v nejhlubší propasti, přes hučící vodopády, v džungli, stepi, ve světle i ve tmě. Černá mamba je opravdu výzva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno