Kaufland Německo

I když se historie německé obchodní společnosti Kaufland počítá od roku 1930, první samoobslužná prodejna se značkou Knaufland byla otevřena v Německu až v roce 1984. To už ale dvacet let společnost vyráběla masné výrobky značky Kaufland. V současné době společnost provozuje v Německu více než šest set velkoplošných prodejen a je největším německým řetězcem.

Od banánů k potravinám všeho druhu

Mohlo by se zdát matoucí, že síť německých Kauflandů provozuje společnost Lidl & Schwarz-Gruppe, protože značku Lidlznáme jako samostatný řetězec. Vysvětlení je

Kaufland, logo a slogan

jasné, společnost Lidl Stiftung & Co. KG, která provozuje prodejny Lidl, je dceřinou společností Lidl & Schwarz-Gruppe. A obě tyto obchodní společnosti jsou ve vlastnictví německého obchodníka Dietera Schwarze, syna Josefa Schwarze, který v roce 1930 připojil své jméno k firmě Lidl & C. Lidl a Schwarz rozšířili původní velkoobchod tropickým ovocem na velkoobchod zbožím všeobecně potravinářského charakteru. Po válečných letech a po urovnání poválečné situace v Německu byla firma úspěšně obnovena a stala se součástí obchodního řetězce A & O-Handelskette.

Padesát let denně čerstvé maso

V roce 1960 otevřela společnost prodejní sklad typu Cash and Carry (založeno na platbě v hotovosti jako jediné možné, „zaplať a jdi“) a v roce 1964 začala vyrábět masné výrobky pod značkou Kaufland. V roce 2014  proto bylo v německých prodejnách Kaufland připomínáno padesátileté výročí výroby čerstvých řeznických výrobků – 50 Jahre Frische-Metzgerei, se zdůrazněním možnosti „Nahlédnut do historie, vydat se na cestu poznání, jak to vše začalo a proč může Kaufland zaručit nejnižší cenu za řeznické zboží při nejlepší denní kvalitě. Děkujeme vám za padesát let důvěry.“ (Volný překlad části reklamního textu k 50. výročí).

Vstříc přímým spotřebitelům

První obchod pro přímé spotřebitele zřídila společnost v roce 1968. Jmenoval se Handelshof a toto označení bylo zachováno i pro první obchodní dům se samoobslužným prodejem (šest tisíc metrů čteverečních, pětkrát větší, než první obchod Handelshof). Označení Kaufland dostal poprvé až obchodní dům v Neckarsulmu v Badensku-Württembersku otevřený v roce 1984. Ten už nabízel zoží na ploše 15 tisíc metrů čtverečních.

Červené K pro nejnižší ceny

  • V Kauflandu je nabízeno především potravinářské zboží se značkou velkého červeného K, zboží K-Classic. Jedná se o asi dva tisíce produktů, které by měly mít bezkonkurečně nízkou cenu, ovšem při všech zárukách kvality. Výrobky s červeným K –Classik na obale nebo se žlutými znaky na regále jsou pouze v Kauflandu (značka řízené kvality zboží za nízkou cenu).

Bio nejen na obale

  • Další řadou jsou výrobky označené jako K-Bio. Produkty v tak zvané bio kvalitě splňují požadavky Evropské unie pro produkty ekologického zemědělství. Sloganem německého Kauflandu je, že „když je bio na obale, je bio i v obale“ (volný překlad). Bio výrobky jsou zařazeny mezi běžné produkty, aby se zákazníkovi lépe hledaly (bio džem je mezi džemy a podobně).

Jiné služby zákazníkům

  • Kromě velkoplošných obchodních domů provozuje Kaufland v Německu také stravovací zařízení (restaurace, bufety, stánky).
  • Německý Kaufland nabízí zákazníkům i další škálu služeb, které už nemají s potravinářstvím nic společného, ale mohou zákazníkům zpohodlnit život: od prodeje květin, přes telefonní kredity až po makléřské realitní a travel služby.
  • Letáky platí od pondělí do soboty.

Kaufland: Významný zaměstnavatel

Společnost provozující Kaufland je také nezanedbatelným zaměstnavatelem. Kromě zaměstnanců přímo na filiálkách nebo v ekonomickém úseku souvisejícím s chodem řetezce, zaměstnává lidi také ve stále pokračující masné výrobě. V roce 2013 otevřel německý Kaufland nový masokombinát v Heiligenstadtu v Durynsku. V nové továrně vzniklo přes šest set nových pracovních míst. V potravinářském závodě je připravováno a distribuováno maso do 620 prodejen Kaufland v Německu.

V neděli a ve svátek zavřeno

Otevírací doba německých Kaflandů je obvykle od sedmi ráno do 22 hodin večer, a to od pondělí do soboty. V neděli a ve svátky má Kaufland (jako všechny obchody v Německu ze zákona) zavřeno.

 

Logo: archiv (pl)

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,můžete prosim sdělit,kde bychom našli nejbližší Kaufland od Brna-v Rakousku nebo Německu.Děkuji Milan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno