Waidhaus

Waidhaus je německá obec, která leží u hranic s Českou republikou. Najdeme ji v Bavorsku, kousek od hraničního přechodu Rozvadova.

Waidhaus. To jsou idylické vesnice a vesničky, které jsou seskupeny kolem centrální části a tvoří jednu velkou obec, tedy Waidhaus. Jaká zajímavá místa tady můžete navštívit?

Rekreační zařízení Bäckeröd

Volnočasový komplex Bäckeröd se zážitkovým bazénem najdeme v krásném přírodním prostředí, na úpatí Sulzbergu. Park o rozloze 4,5 hektaru zve všechny návštěvníky, kteří hledají rekreaci a odpočinek. O tělesnou pohodu hostů se stará udržovaná pivní zahrádka a dobře zásobený kiosek. Rozlehlý areál s mnoha atrakcemi nabízí zábavu, legraci a odpočinek pro všechny vaše chutě a všechny věkové kategorie. V sezóně je otevřeno denně. V centru rekreačního komplexu se nachází venkovní bazén o rozloze 2 000 m² pro plavce a přibližně 1 000 m² pro neplavce. Koupaliště tvoří hlavní centrum areálu.

Pro malé děti je k dispozici samostatný teplý bazén. Přímo vedle Bäckerödu se nachází Vital Park se spoustou herních a posilovacích zařízení pro malé i velké.

Obří tobogán dlouhý 62 metrů vás naláká ke koupání. Menším dětem se bude líbit dětská skluzavka v neplaveckém bazénu. Mezi další atrakce patří fotbalové hřiště, hřiště na badminton, stolní tenis, velký grilovací pavilon, kiosek s občerstvením a pivní zahrádka, trávník na opalování, ohniště a samozřejmě veškeré potřebné sociální zařízení.

Vital Park

Vital Park ve volnočasovém areálu Bäckeröd, který byl otevřen na konci července 2017, nabízí dětem například možnost stavět přímo u dětského bazénu nádherné hrady z písku. Najdeme tady také trampolínu a houpací síť, která nabízí odpočinek i zábavu.

Děti a mladí lidé si mohou vyzkoušet svou jistotu a smysl pro rovnováhu na lezecké a balanční dráze a v provazové pyramidě. Vrcholem atrakcí je 3m vysoká lezecká skála s různými stupni obtížnosti. Kromě toho jsou v místním fitness centru k dispozici různé stroje na procvičování svalů rukou, nohou, zad a břicha.

Naučná stezka Lust (Lustweg)

Naučná stezka Lust vám nabízí vzrušující zážitky a kouzlo objevování. Můžete zde poznat veškeré krásy přírody. Vydejte se na procházku po jedné z přírodních stezek, lidově nazývané Lust. Toužíte-li po pohybu, chcete-li objevovat, hrát si a obdivovat rozmanitost přírody, navštivte tuto naučnou stezku. Během cesty si můžete pročíst mnoho velkých i malých informačních tabulí, najdete spoustu aktivních her, smyslných míst a nádherných výhledů. Udělejte si čas a vychutnejte si výlet všemi smysly. Vchod na Lustweg je hned vedle rekreačního zařízení Bäckeröd.

Voňavá stráň

Voňavá stráň, která hučí a voní. Navštivte včelí a bylinkové vzdělávací místo Dufthang. Zde se můžete všemi smysly seznámit s životním prostředím včel a bylin. Zkušení včelaři a bylinkáři nabízejí prohlídky včelína a bylinkové zahrady s průvodcem. Vysvětlují vše, co stojí za to vědět o včelách, stejně jako o bohatství druhů původních rostlin. Kromě toho jsou na tabulích s QR kódy ve dvou jazycích vysvětleny pojmy týkající se dřevin a bylin, které jsou velmi cenné pro život včelstev. Najdete zde také návrhy na bohaté výsadby v soukromých zahradách, které prospívají včelám. Celý areál je bezbariérový.

Pony farma Heilinghaus u Waidhausu

Poníci

Pony farma potěší každé dítě i dospělého. Nachází se na idylickém místě, je obklopená loukami, poli a lesy. Farmu najdete na úpatí hory Ulrichberg. Pony farma je malá rodinná firma, která nabízí jízdu na ponících pro všechny od 3 do 99 let. Dále nabízí mini jízdní lekce pro děti od 3 do 6 let, vyjížďky, kurzy, různé akce na farmě, ochutnávkové dny, dětské narozeninové oslavy, účast na hvězdných vyjížďkách i turnaje volnočasového ježdění. Také si zde můžete nakoupit jezdecké potřeby.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno