Seiffen

Lázeňské město s názvem Seiffen najdeme v německém Sasku a vyrábí se zde tradiční krušnohorské hračky. První zmínka o tomto místě pochází ze 14. století.

Horský kostel Seiffen

Je jedním z nejznámějších kostelů na světě. Původní pozdně barokní kostel byl postaven v letech 1776–1779 na místě staršího kostela podle projektu tesařského mistra Christiana Gotthelfa Reuthera. Kdysi sloužil seiffenským horníkům pro jejich čtvrtletní bohoslužby a od roku 1833 je farním kostelem. Interiér kostela, postavený na půdorysu pravidelného osmiúhelníku, fascinuje svou jednoduchostí a jasem.

Knihovna Seiffen

Kromě muzeí, kostela, dílen a četných obchodů má lázeňské město Seiffen moderní knihovnu. Nachází se jako kombinované zařízení s galerií v centru Seiffenu. Je nepostradatelným zařízením pro vzdělávání, kulturu a volný čas.

Muzeum hraček

Muzeum hraček Seiffen se může ohlédnout za více než 70letou výstavní tradicí. Počítačově podporovaný interaktivní muzejní katalog nabízí zábavné informace o historii hraček. Měnící se ukázkové sbírky zvou k nahlédnutí a prolistování. Děti a samozřejmě i dospělí dostávají na mnoha místech didaktické herní vybavení, které lze prozkoumat jakýmkoliv kreativním způsobem. Tisíce exponátů jsou návštěvníkům představeny ve třech patrech a jsou doplněny odbornými informacemi. Nejstarší exponáty pocházejí z doby kolem roku 1800. V nejvyšším patře jsou prezentovány menší kabinetní expozice. Jedna je pod heslem Hornictví v lidovém umění. Druhá expozice je na téma Dřeva světa – svět dřeva se vzorky dřeva a umělecky soustruženými plechovkami.

Muzeum hraček Seiffen

Krušnohorský skanzen

Centrem areálu skanzenu je původně dochovaný Preißlerův otočný mechanismus s vodním pohonem. Součástí prohlídky je i vozatajská a košíkářská dílna, hornický dům, malé hospodářství se stájí a lisovna. Lákadlem pro každého návštěvníka muzea je zážitek z nízké točny hydroelektrického otočného mechanismu, kde se denně předvádí řemeslo soustružení pneumatik. Tato jediná původně dochovaná vodní elektrárna s dílnou v Seiffenu byla postavena v letech 1758 až 1760 Johannem Heinrichem Frohsem. V nízké pracovně nad kolovnou byly kdysi umístěny tři soustruhy na pneumatiky a čtyři soustruhy.

Výstava modelové železnice

Expozici modelové železnice najdete v areálu letní sáňkařské dráhy. Dům modelové železnice má co nabídnout malým i velkým fanouškům. Na celkové ploše 450 m² se vše točí kolem tématu železnice.

Jízda v kočárech a na saních

Zažijte nádhernou krajinu Krušných hor v okolí lázeňského města Seiffen z jiné perspektivy. S hodinovými až celodenními prohlídkami v různých kočárech zažijete výlety například po idylické krušnohorské vesničce, kolem světoznámého kostela Seiffen v centru až k muzeu hraček. Nebo si užijete delší výlety po okolí s piknikem v přírodě. Nezapomenutelným zážitkem je jízda na dostavníku Královský saský extrapost. Stejně jako šlechtici před sto padesáti lety můžete i vy cestovat po trase historických poštovních cest pohodovým dostavníkem. Můžete si zkusit jízdu poštovním vozem věrně reprodukovaným z roku 1850. Budete se cítit zcela přeneseni zpět do té doby. Dostavník pojme až 12 cestujících. V zimě si užijete výlety na saních tažených koňmi zasněženým zimním lesem.

Ranč s alpakami

Na ranči ve Steinhübelu v současnosti žije 13 lam alpak. 25. června 2019 porodila maminka Cecilia v časných ranních hodinách malou alpaku Moni, po 11,5 měsících březosti. Nyní Moni poskakuje mezi tetami a strýci na zelené louce a je velmi ostražitá. Alpaky jedí celoročně seno a v letních měsících také zelenou potravu. Navštivte ranč s alpakami a prozkoumejte způsob života těchto zvířat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno