Park Belantis

Kousek od Drážďan lze od roku 2003 navštívit jeden z německých zábavních parků. Park Belantis je oblíbený jak pro děti tak i dospělé. Užít si zde lze nejenom létající atrakce. Prožijete zde také adrenalinové radovánky ve vodě.

Adrenalin i zábava bez stresu

Zábavu přinášejí jak adrenalinové jízdy za opravdu vysoké rychlosti, tak také kouzelnické show. Za celý den návštěvníci mohou vyzkoušet na 50 atrakcí. Zhlédnout můžete i více než deset show různých žánrů. Park vybudovaný v roce 2003 je tematicky rozdělen do několika částí. Ty zpravidla nabízejí různé horské dráhy, tobogány i celodenní show.

Pokud budete chtít park navštívit, rozhodně se vyplatí vyhradit si na jeho návštěvu celý den. A to bez ohledu na to, jak velcí fanoušci adrenalinu a zábavy jste. Park Belantis složením svých atrakcí i celodenním programem pohltí opravdu všechny.

Faraonovo údolí s obří plochou zasypanou pískem

Třicet osm metrů vysoká pyramida je dominantou celého parku. Nejedná se ale pouze o největší evropskou uměle vytvořenou pyramidu. Je to také vodní skluzavka pro čluny. Pyramida se nachází uprostřed Faraonova údolí. V něm je kromě této vodní dráhy také obrovské pískoviště s různými atrakcemi.

Belantis je zámek jako z pohádky

Zámek Belantis je částí, kterou v parku nelze přehlédnout a rozhodně by byla škoda ji minout. V této části si můžete vychutnat občerstvení v místní kavárně, či si vybrat suvenýry z bohaté nabídky. Pohádkový zámek nabízí několik show za den. Akce i atrakce jsou přizpůsobeny spíše menším dětem. Ty si mohou užít jízdu na řetízkovém kolotoči i v dětském vláčku.

Ostrov pro opravdové rytíře i piráty

V rytířské části parku si lze dopřát občerstvení pro opravdové rytíře. Součástí je i středověký hrad doplněný horskou dráhou, z které nejednomu statečnému rytíři stojí hrůzou vlasy na hlavě. Další část, pobřeží průzkumníků, si zamilují především malí piráti. Volným pádem se lze prolétnout ze třináct metrů vysokého stožáru, který se nachází na pirátské lodi. Dalším adrenalinem je i plavba na rozkymácené lodi. Pokud vyhledáváte spíše méně adrenalinu, v klidu se můžete projet na šlapacích lodičkách. Na ostrově Santa Maria se setkáte s opravdovou pirátskou bouří, na které vás bude doprovázet kapitán Black.

Seznámení se starověkem i adrenalinová zábava

Do dob dávno minulých se dostanete na pláži Bohů. Vydáte se po Odysseových stopách, setkáte se s mystickými příšerami a zjistíte, jak byla bájná stvoření poslána na Zem bohy Olympu. Na tomto místě vás čeká nejenom seznámení se se starověkými pověstmi, ale také spousta adrenalinu. Dominantou této části je takzvaný „Božský let“. Pozor si při letu na speciálních sedadlech s křídli musíte dát především na slunce. Součástí parku jsou atrakce i Odysseova plavba či Ikarův let.

V Zemi hrabat si lze užít nekonečné létání

Milovníci draků i létání rozhodně musí navštívit část nazvanou Země hrabat. Hlavní atrakcí je zde Dračí let. Při rychlém létání se vám bude zdát, že jste se proměnili v ptáka. Kromě vznášení se ve vzduchu se budete i divoce točit kolem své vlastní osy. Pokud chcete spíše zůstat na zemi, vyzkoušet můžete i jízdu na kole či v autě. Další variantou je i procházka lesní naučnou stezku nebo obrovská vodní atrakce, kde se při opravdu vysoké rychlosti projedete v gumových člunech.

Nejstrmější horská dráha v celém Německu

Velmi oblíbenou částí zábavního parku je i Chrám slunečného království. Zde se nachází vůbec nejvíce adrenalinová horská dráha v celém parku. A sice červená mega horská dráha Huracan. Cestou kolmo dolů budete mít pocit, jako když jste uprostřed té nejsilnější vichřice. Horská dráha Huracan je považována za tu nejstrmější horskou dráhu, která se v Německu nachází. Pro děti je zde připravená malá napodobenina, která je především pro malé účastníky poněkud shovívavější.

Součástí parku je i expozice zvířat

V části Prérie Indiánů se vydáte na indiánskou stezku plnou jejich tradiční rituálů. Tyto adrenalinové atrakce může přežít pouze opravdový Indián mající odvahu. Projet se můžete v kánoi, vyzkoušet lze i kyvadlovou houpačku. Součástí je i malá minizoo, ve které se můžete pozdravit s nejedním zvířetem.

Německo

Z Prahy si lze udělat jednodenní výlet

Z Prahy se dá do zábavního parku Belantis, který se nachází asi hodinu cesty od Drážďan, dostat za přibližně tři hodiny jízdy. Park má otevřeno od 10 do 17 hodin. V letních měsících až do 18 hodin. Lístky lze koupit buď přímo na místě, nebo online přes internet. Park je díky svému rozdělení vhodný pro všechny věkové kategorie. Některé z atrakcí jsou sice omezeny věkem či výškou účastníky, i tak se ale najde pestrá nabídka pro každého.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno