Marktredwitz

Už jste někdy navštívili nové místo a byli jste z něj natolik unešeni, že už během pár vteřin vám bylo jasné, že se tam budete vracet? Přesně takový je Marktredwitz.

O Marktredwitzu

Marktredwitz je malé městečko, které připomíná starý svět. V tomto krásném a živém městečku v Bavorsku se celoročně koná mnoho akcí. Uvidíte zde akce, jako je každoroční betlém, průvody Schützen, lidové slavnosti a mnoho dalších skvělých aktivit. Město je hrdé na své zvyky z minulosti a je vždy připraveno ukázat historii země, a proto pořádá celoroční slavnosti, které si mohou užít místní obyvatelé i návštěvníci.

Historie města

První zmínka o Marktredwitzu pochází z roku 1140. Původní pomístní jméno Redwitz má slovanský původ a znamená „u lidí kola„. Místní šlechtický rod, který se podle obce jmenoval, sídlil na panstvích v okolí Redwitz a později patřil k franskému rytířskému kruhu.V roce 1339 císař Ludvík Bavorský převedl Redwitz na klášter Waldsassen pod vedením opata Františka Kübela, který o dva roky později prodal místo svobodnému císařskému městu Egeru.

V roce 1816 se Redwitz stal na základě Mnichovské dohody a Vídeňského kongresu součástí Bavorského království, v jehož rámci bylo Salcburské knížectví a městečko Vils, které připadlo Bavorsku v roce 1802, převedeno na Rakousko. Po dvou velkých požárech v letech 1822 a 1836, které zničily velkou část centra města, se občané Redwitz rozhodli v roce 1867 založit dobrovolný hasičský sbor. Marktredwitz je již od roku 1993 sídlem bavorského spolku Euregio Egrensis, jehož cílem je eliminovat negativní dopady státních hranic, zlepšit životní úroveň obyvatel i přírodní a kulturní podmínky a cíleně rozvíjet hospodářský potenciál regionu prostřednictvím kooperačních vztahů.

Německo

Kultura a turismus v Marktredwitzu

Muzeum Egerland

Muzeum Egerland je jedním z nejkrásnějších muzeí v Horních Frankách a zve vás na vzrušující cestu do minulosti. Unikátní exponáty a památky i multimediální prezentace potěší děti i dospělé. V Galerii umění Egerland objevíte jedinečnou sbírku mimořádných a vzrušujících děl nejrůznějších stylů 20. století, jejichž autoři jsou původem, životem nebo dílem spojeni s Egerlandem.

Muzeum karnevalu „Rawetzer Narrenkästchen“

V muzeu karnevalů spolku Rawetzer Fastnachts Freunde jsou vystaveny medaile, kostýmy, regálie, plakáty, fotografie a další předměty z období od roku 1925 do současnosti, které se vztahují k masopustní kultuře v Marktredwitzu. K dispozici jsou také digitalizované filmy ze 70. a 80. let 20. století, které zachycují masopustní průvod nebo radniční bouře, které se zde konaly. Exponátem je filmový záznam karnevalového průvodu z roku 1937.

Turistická stezka Goldsteig

Marktredwitz je výchozím bodem prémiové turistické stezky Goldsteig. Nejdelší prémiová turistická stezka v Německu, která je dlouhá neuvěřitelných 660 kilometrů patří do sdružení Top stezky Německa, které sdružuje 15 nejlepších a nejkrásnějších turistických tras v Německu.  Právě v den 15. narozenin Goldsteigu byl v Marktredwitz u mostu Tří oblouků v Auenparku slavnostně otevřen nový portál Goldsteig. Kámen a přehledová tabule první etapy z Marktredwitz do Friedenfelsu naladí turisty na túru Goldsteig.

Skalní labyrint Luisenburg

Obrovské balvany obklopené jeskyněmi a soutěskami utvářejí tuto jedinečnou krajinu uprostřed Fichtelgebirge. Vydejte se po stopách královny Luisy, projděte si cestu úzkými skalními soutěskami a nechte se okouzlit žulovými skalními útvary starými více než 300 milionů let. Četná odpočívadla a působivé vyhlídkové body vybízejí k posezení a pokochání se.

Auenpark

Město Marktredwitz je plné zelených oáz. Nejoblíbenější je pravděpodobně Auenpark, který vznikl v roce 2006 v rámci přeshraniční zahradnické výstavy Marktredwitz-Cheb/Eger. Od té doby využívají idylicky položený Bürgerpark místní obyvatelé i rekreanti. Ať už se jedná o lahodný piknik s výhledem na řeku Auensee nebo klidnou procházku kolem pečlivě vysázených květinových záhonů. Děti všech věkových kategorií se mohou vyřádit na dvou hřištích. Zack’s Café-Bar zve návštěvníky k příjemnému posezení na terase v parku. Z vyhlídkové plošiny „Überschaubar“ na kotelně bývalé textilní továrny Benker se návštěvníkům naskýtá nádherný výhled na Auensee a na sousední přírodní koupaliště „MAKbad“.  V letních měsících se v Auenparku koná řada akcí a festivalů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno