Europa Park

K největším a nejatraktivnějším zábavním parkům v Německu patří Europa Park v Rustu u Freiburgu, v hraničním trojúhelníku Německa, Francie a Švýcarska. Plocha parku je šestnáct hektarů a návštěvníci tam najdou všechno, co lze od zábavního parku očekávat. Europa Park je po francouzském Disneylandu druhým největším parkem v Evropě.

Europa Park: Nejznámější v Německu

Vyhledávanou atrakcí v západoevropských státech jsou zábavní parky. Ve Spolkové republice Německo je jich víc než osmedesát. K nejznámějším patří Hansa Park na severu

Europa Park

Německa u Lübecku, Phantasialand u Kolína nad Rýnem a Europa Park ve Schwarzwaldu nedaleko francouzských hranic.

Zábava a poučení

Mezi nejzajímavější atrakce Europa Parku, které nabízejí nejen zábavu, ale tak trochu i poučení, jsou simulátory vesmírných letů raketoplánem, téměř kosmická atrakce nazvaná Euro Mir nebo automobilové závodní okruhy v Monze a v Silverstonu. Rozsah nabídky sahá od doby ledové až do daleké budoucnosti a v každém z těchto období si návštěvníci mohou vyzkoušet nějakou atrakci. Europa Park se jako první na světě stal držitelem certifikátu TÜV SÜD – „Park vhodný pro děti“

Jak se baví v Evropě

Park je evropsky členěn. Je rozdělen podle evropských zemí a každá z nich má postavenou typickou architekturu domů. Státy a regiony tam mají své prostory, v nichž představují to, co pro ně je typické.

  • Domácí Německo ukazuje architektonický průřez celou zemí, od severoněmecké cihlové gotiky po vyřezávané a pomalované bavorské baroko. Je tam i vodní hrad Balthasar, jehož originál byl postaven v roce 1442.
  • V britské části je zastoupeno zejména viktoriánské období v mnoha podobách, ale také například pověstná anglická strašidla.
  • Francie je v euro znameních: družice Eurosat, Eurověž, z níž lze přehlédnout celý park. Je tam ale i ulička kdesi ve Francii (původně filmové kulisy) s bistrem, antikvariátem, prodejnami suvenýrů.
  • Najdeme tu španělskou vesnici s velkou arénou pro historické boje na koních, náměstí pro tanečnice flamenga.
  • Švýcaři zase postavili kopii horské osady z kantonu Wallis
  • a Holanďané větrné mlýny.

V Europa Parku je možné také nakupovat, dobře se najíst, zhlédnout některou z tamních megashow (rytířské souboje ve španělské aréně, svátek na ledě apod.), nebo absolvovat třeba romantickou večerní plavbu po kanálech. Kromě velkých atrakcí se Europa Park zaměřuje na exotické show a programy zahraničních umělců.

Otevírací doba a vstupné: Web Europa Parku

Před plánovanou návštěvou je dobré prohlédnut si oficiální webové stránky Europa Parku (europapark + německá doména).

  1. Jiná otevírací doba platí pro letní sezonu,
  2. jiná pro zimní sezonu,

přičemž letní sezona končí v listopadu. Takže je dobré ujistit se, jaká je právě pro Europa Park sezona, a kdy se park otevírá a zavírá.

  • Na oficiálních stránkách je také možno informovat se o ceně vstupného, které se také mění se sezonou. Na webu jsou zveřejněny i různé typy poskytovaných slev na vstupném – hromadné, vícedenní, podle věku a podobně.
  • Na webu jsou také zveřejněny případné aktuální změny, což v různých turistických průvodcích není zohledněno.

 

Foto: Atrakce v Europa Parku. (sxc.hu)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno