Cáchy

Navštivte německé lázeňské město Cáchy a užijte si zajímavé historické místo. Cáchy najdeme v západním Německu, kousek od hranic s Belgií a Nizozemskem.  

Již staří Římané na tomto místě vybudovali lázeňské město a přivedli do něj vodu z horkých pramenů.

Cáchy

Lázně a léčivé prameny

V Eliščině prameni na vás čeká voda se siřičitany, která je doporučena pro lidi, kteří se rozhodli pro abstinenci. Puppenbrunnen je loutková fontána, kde uvidíte drobné bronzové postavičky, které představují obyvatele Cách.

V termálních pramenech můžete uvolnit své tělo po celodenních procházkách po městě. Zajímavé je, že služby místních lázní využíval například již Alexandr Veliký. Po Karlu Velikém jsou tady pojmenovány Karlovy termální lázně. Z lázní si můžete užít zároveň velkolepé výhledy do lázeňských zahrad.

Katedrála Panny Marie v Cáchách

Tato katedrála patří k významným křesťanským památkám v Německu a je zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Její výstavba začala už v 8. století a byl zde pohřben i Karel Veliký. Hrobka však byla v 18. století zničena.

Capella Palatina

Palatinská kaple je nejstarší a nejvýznamnější částí mariánské katedrály. Kaple je zřízena a vyzdobena v byzantském stylu a nechal ji vystavět císař Karel Veliký. Zahlédnete zde například neobyzantské mozaiky a projdete se po mramorové podlaze za svitu alabastrových lamp.

Sloupky, které rozdělují arkády horní galerie byly původně v kostele sv. Greona v Kolíně nad Rýnem. V 8. století byly do kaple přivezeny Karlem Velikým.

Katedrální pokladnice

V prostorách bývalého gotického kláštera najdeme Dómské muzeum, ve kterém se nachází věhlasná sbírka církevních cenností celosvětového významu. Uvidíte zde církevní textilie a církevní cennosti, jako jsou například relikviáře, oltáře, busty, či kříže. Spatřit můžete také Evangelium z 9. století. Dómské muzeum ve vás zanechá silný dojem a určitě stojí za návštěvu.

Gotická radnice

Gotická radnice je další historickou památkou, která je pro město stejně významná jako Katedrála Panny Marie. Její budova v 17. století vyhořela a části radnice, které podlehly ohni, byly opět vystavěny v gotickém stylu. Podruhé vyhořela v 19. století. V průběhu 2. světové války byla vybombardována a rekonstruovala se až do 70. let minulého století.

A proč je gotická radnice v Cáchách tak významná? Jsou zde uloženy kopie říšských korunovačních klenotů, Říšský evangeliář, což je rukopis z období Karla Velikého, je zde také meč Karla Velikého a dále významné obrazy a fresky.

Muzeum umění

V muzeu umění Suermondt-Ludwig jsou uložena významná díla předních umělců, jako je například nizozemský malíř Boutse, nebo německý malíř Beckmann.

Budova muzea umění je zkonstruována ve stylu renesančního městského paláce, který je inspirován benátskou architekturou. Stěny místností jsou bohatě a velkolepě vyzdobeny různými prvky, které takto upozorňují na honosného uměleckého ducha prostředí.

Muzeum moderního umění – Fórum Ludwig

Kolekci uměleckých děl, které jsou uloženy v Muzeu moderního umění, sestavil sběratelský pár – Ludwigovi. Ve sbírce najdeme kolem 3 tisíc děl ze současného moderního umění.

Muzeum Couven

V tomto muzeu můžeme vidět kousky nábytku a interiérový design vyšší střední třídy z 18. a 19. století. Ocitnete se v centru historického dění, prohlédnete si starodávné nádobí a příbory, oceníte tehdejší vybavení kuchyně a vychutnáte si pohled na tehdejší vzácné kousky porcelánu.

Mezinárodní muzeum tisku

Na tomto místě uvidíte významné tiskařské kousky, či první vydání významných světových tiskopisů. Mezinárodní muzeum tisku vás obohatí o velkou spoustu nových informací a zajímavostí, které jste pravděpodobně o tisku nevěděli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno