Aquapark v Marienbergu

Aquapark Aqua Marien se nachází v německém městě Marienberg, které leží necelých 50 km od Božího Daru. Nemusíte si užívat jen vodních radovánek. V aquaparku si můžete zahrát i tenis, minigolf nebo bowling.  

V aquaparku v Marienbergu najdete ten největší vodní svět v Sasku. Zkuste bazén s vlnami, kde můžete každou půlhodinu zažít příboj vln a můžete se směle vrhnout do burácejícího příboje nebo divoce skákat mezi vlnami. Užijte si teplou vodu v kaskádovém bazénu. Také si můžete odpočinout v bazénu se slanou vodou a nechat si namasírovat šíji pod vodopádem. Se svými nejmenšími si užijete radovánky v dětském bazénu.

Bazén s příbojem vln

Mezi vlnami si můžete užít spoustu legrace. V bazénu je také vodní hřib, vodopád, vodní děla, masážní trysky a další vodní atrakce, které vám zajistí spoustu akce. Můžete zkusit jet s proudem v průtokovém kanálu nebo si změřte síly plaváním proti proudu. S teplotou vody 30 °C se v bazénu s vlnami budete cítit jako v Karibiku. Vrcholem pro sportovně založené návštěvníky je bazén s dráhami 4 x 25 metrů. Bazén je vybaven startovními bloky s hloubkou vody 1,40 m až 1,80 m a teplotou vody 28 °C.

Plavecký bazén je oddělený od dobrodružné části a je zalitý světlem díky velké prosklené fasádě. Na tomto místě si můžete odpočinout od ruchu okolí a zaplavat si v samostatné plavecké dráze.

Plavání

Slaný bazén

Oblíbenou atrakcí je velký venkovní slaný bazén. Je trvale vyhřívaný s teplotou vody 34 °C. Nabízí možnost relaxace a koupání, a to i v zimním období. Můžete si užít masáž podvodními masážními tryskami nebo jen tak relaxovat na četných bublinkových lehátkách. Narazíte zde i na sprchu, která je vlastně vodopád a přináší exkluzivní požitek z koupání.

Obsah soli v bazénu je asi 2 %. Má prokazatelně terapeutické vlastnosti a je oblíbený zejména u hostů s citlivou pokožkou a neurodermatitidou. Slaná voda podporuje relaxaci, zmírňuje revmatické potíže a je příjemně šetrná k pokožce.

Zážitkový bazén

Zážitkový bazén má teplotu vody příjemných 34 °C a nabízí ty nejlepší podmínky k relaxaci po celý rok, bez ohledu na počasí. Nejlepší způsob, jak uvolnit napjaté svaly, jsou podvodní masážní trysky. Pokud si chcete odpočinout a příjemně si poležet, využijte lehátka se vzduchovými bublinami. Zvláště po akci v bazénu s vlnobitím nebo na tobogánech je toto místo ideální k odpočinku.

Dětský bazén

Děti se na tomto místě mohou seznámit s živlem vody a dosyta si ho užít. S příjemnou teplotou vody 34 °C mohou do bazénu i miminka a batolata. Mají zde optimální podmínky pro vodní radovánky a koupání s rodiči. Samozřejmě nechybí ani malá dětská skluzavka, chrliče a vodní hrad. Na této vodní dobrodružné stezce si děti všech věkových kategorií mohou vyzkoušet, jak si užít legraci ve vodě.

Rodiče mohou být s dětmi v bazénu nebo mohou odpočívat na jednom z lehátek a opodál v klidu sledovat, jak si děti hrají. U dětského bazénu je také samostatné dětské WC a přebalovací pult.

Kaskádový bazén

Pokud si chcete odpočinout, uvelebte se v kaskádovém bazénu. Podobně jako u velké vířivky se do bazénu vejde asi 6 osob. Sedněte si do perličkových bublin a užijte si vodu teplou 34 °C. Uprostřed bazénu teče vodopád přímo před tvářemi hostů. Ve tmě se z vodopádu stane jedinečná podívaná díky barevnému podvodnímu osvětlení. Neustálé proudění vody má neuvěřitelný uklidňující účinek a umocní pocit relaxace a odpočinku.

Tobogány

Velkolepé tobogány nabízejí čistou zábavu a akci pro velké i malé. Například 87 m dlouhý tobogán při jízdě zajišťuje nejvyšší rychlost. Projeďte se na divoké řece, která je dlouhá 74 m. Také skluzavka v bazénu s vlnami je skvělou zábavou pro celou rodinu.

Sauny

Můžete využít vstup do saunového světa, který se rozkládá na prostoru 1000 metrů čtverečních. Saunový svět nabízí osm vnitřních a venkovních zážitkových saun, které jsou inspirovány čtyřmi živly. Vodou, ohněm, zemí a vzduchem. V nabídce jsou parní sauny s teplotou 50°C, nebo finské sauny s teplotou 90°C. K osvěžení po sauně použijte venkovní bazén s teplotou 27°C, ponorný bazén s teplotou 8°C, nebo klasický sprchový kout. Saunový svět nabízí řadu relaxačních zón, ve kterých můžete utéct před světem a ponořit se do svého klidu a pohodlí.

Wellness

Ve wellness centru se můžete poddat úžasným masážím, které jsou provedeny pomocí přírodních olejů a vonných esencí. Využít můžete také různé kosmetické procedury, jako je koupel s okvětními plátky růže, nebo antistresová koupel.

Wellness centrum nabízí také orientální masáž hammam, kdy je tělo klienta očištěno pěnou na vyhřívaném lehátku a následně omyto čistou vodou. Procedura je velmi osvěžující pro tělo i mysl.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno